Najčastejšie problémy

10 tipov pre šťastný počítač

Náš počítač skrýva fotky zo svadby, diplomovku, nápady, myšlienky, plány aj problémy. Je kolegom, priateľom aj pomocníkom. Je to však predsa len prístroj a ak má problém, nepovie vám to a ak je chorý, nezakašle. S našimi tipmi môžete predísť mnohým vážnym problémom.

 

Uprataný

Pravidelne trieďte a premazávajte. Bude sa vám ľahšie pracovať a budete mať reálnu predstavu o existujúcom voľnom priestore na úložisku.

 

Moderný

Aktualizujte, používajte najnovšie verzie všetkých programov, najmä tých antivírusových.

 

Čistý

Nielen zvnútra, ale aj zvonku. Čistite monitor, klávesnicu aj povrch špeciálnymi prípravkami.

 

Vzdušný

Odinštalujte programy, ktoré nepoužívate, vymažte súbory, ktoré sú už zbytočné. Ľahšie sa dostanete k tým potrebným a ušetríte miesto aj čas.

 

Chránený

Nainštalujte si bezpečný antivírus, aktualizujte ho a počítač skenujte na prítomnosť vírusov sami, alebo ho zverte odborníkovi. Vyhýbajte sa potenciálne nebezpečným stránkam a sťahujte len z overených zdrojov.

 

V pohodlí

Laptop s vami veľa cestuje, a preto by ste mali do jeho obalu investovať. Mal by tlmiť nárazy a bezpečne uchovať aj príslušenstvo.

 

Energický

Aby vám batéria slúžila čo najdlhšie, počítač neprebíjajte, stačí nabitie tak na 80%. Snažte sa ho pripojiť do siete ešte predtým, ako klesne stav baterky na nulu.

 

Rýchly

Počítač môže spomaľovať veľa faktorov. Priveľa aplikácií, ktoré bežia súbežne, priveľa otvorených súborov, preplnený disk. Umožnite mu, aby bežal najrýchlejšie, ako vládze a využite jeho potenciál. Rýchly počítač je šťastný počítač.

 

Spoľahlivý

Ale nemôžete ho preceňovať. Aj najspoľahlivejší počítač môže skolabovať. Zálohou predídete strate súborov.

 

Rešpektovaný

Zaobchádzajte so svojím počítačom citlivo, nenechávajte ho v extrémnom teple či chlade, nejedzte a nepite pri ňom. Správajte sa k nemu s rešpektom, aby vám slúžil čo najdlhšie.

 

Raz za čas však treba ukázať počítač aj odborníkovi. Iba on sa vie pozrieť do hĺbky a identifikovať hrozby. My vám radi spravíme Preventívku. Už od 29 eur a viac info nájdete TU.